loading.gif
mobile-banner-bg
mobile-banner-bg
SEMİH KENBER

SEMİH KENBER

Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

SEMİH KENBER

Gençlik Kolları Başkanı


AK Parti Çekmeköy Gençlik Kolları İlçe Başkanı Semih Kenber , 11 Mayıs 1994  yılında İstanbul’da doğmuştur, aslen Siirt’lidir .

İlk ve Orta öğrenimini Çekmeköy Hatice Mehmet Ekşioğlu okulunda , Lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, Muhasebe ve Finans alanında tamamlamıştır. Lisans eğitimine Nişantaşı Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde devam etmekte ve İkinci Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi , Halkla İlişkiler ve Reklamcılık eğitimi almaktadır.

 

Mesleki hayatına 2013 yılında başlayan Kenber’in  , Gayrimenkul ve Danışmanlık alanında faaliyet gösteren bir şirketi bulunmaktadır. Genç girişimcilere imkan ve istihdam sağlayarak , her alanda gençlere fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Semih Kenber ,2012 yılında Siyasi hayatına Mahalle Yönetim Kurulu’nda  başlamış sonrasında 2 Yıl Mahalle Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

2015 yılında , Ak Parti Çekmeköy Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

2016-2017 yıllarında Yeni Seçmen Birim Başkanlığı ve 2017-2019 yılları arasında Teşkilat Birim Başkanlığı görevlerini yapmıştır.


9 Ekim 2019 tarihinde AK Parti Çekmeköy Gençlik Kolları İlçe Başkanı seçilen Semih Kenber , hâlihazırda Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevini ifa etmektedir.