loading.gif
mobile-banner-bg

Başkan

Av. Akın İLHAN
Av. Akın İLHAN
AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı

AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Av. Akın İlhan, 1976 yılında Ordu’nun Fatsa İlçesinde doğdu.

İlk ve Orta öğrenimini Aybastı İlçesinde, Lise’yi Ordu Lisesi’nde; lisans eğitimini ise 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Noterlik Belgesine de sahip olan İlhan, Arabuluculuk Eğitimi alarak, Uzman Arabulucu unvanını kazandı.

İlhan, halihazırda 1998 yılında kurucusu olduğu AFM Hukuk Bürosunda avukatlık mesleğini ifa etmektedir. Hukukun Üstünlüğü Platformu, Hukukçular Derneği ve birçok Sivil Toplum Kuruluşuna üye olup, çeşitli kademelerde görevler üstlenen İlhan; İstanbul Barosu seçimlerinde Hukukun Üstünlüğü Platformu’nun bir dönem Disiplin Kurulu Üyeliği Adaylığında da bulundu.

Akın İlhan’ın siyasi hayatı, 2011 yılında yapılan 2. Olağan Kongre sonrası AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı ve İlçe Seçim İşleri Birim Başkanı (İlçe Başkan Yardımcısı) olarak bu süreçte görev yaptı. Çekmeköy 3. Olağan Kongresi’nde yeniden Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen İlhan sırasıyla, Dış İlişkiler Birim Başkanı, İnsan Hakları Birim Başkanı, 07 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı, 01 Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve 16 Nisan 2017 Referandumu’nda Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı, Çekmeköy İlçe Seçim Kurulu Üyesi, Çekmeköy İlçe İnsan Hakları Kurul Üyesi olarak görevler yaptı.

İlhan 6 Mayıs 2018’de Yapılan İstanbul 6. Olağan İl Kongresinde, İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca İstanbul İl Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve İl Teşkilat Komisyon Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

11 Ocak 2021 tarihinde yapılan AK Parti Çekmeköy 5. Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanı olarak seçilen Av. Akın İlhan, Evli ve 1 çocuk babasıdır.